Schodołaz Scalamobil S20

Schodołaz Scalamobil S20
cena: 2600 zł

Opis

Oferujemy Państwu wygodny i łatwy w obsłudze schodołaz kroczący Scalamobil S20. To produkt renomowanej firmy niemieckiej ALBER. Stanowi proste urządzenie akumulatorowe, którym można transportować po schodach osoby niepełnosprawne – zarówno w dół, jak i w górę. Wykorzystuje się go zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, nieposiadających udogodnień dla osób przemieszczających się na wózkach inwalidzkich.

Właściwości techniczne

Schodołaz Scalamobil S20 jest lekki (24,5 kg) i mobilny. Łatwo się go rozmontowuje na dwie części i transportuje w bagażniku w samochodzie osobowym. Występuje w dwóch wersjach – z wózkiem inwalidzkim lub z krzesełkiem (specjalny fotelik na kółkach). Wyposażono go też w pasy bezpieczeństwa, podnóżek i podłokietniki. Jego budowa umożliwia pokonywanie schodów różnego typu wykonanych z dowolnego materiału, także ze stale przymocowanymi nakryciami. Nadaje się do schodów prostych i do stromych, zakręcanych czy wąskich. Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg. Swoim zasięgiem Scalamobil S20 obejmuje 300 stopni na w pełni naładowanych akumulatorach. Urządzenie posiada ładowarkę służącą do ładowania akumulatorów. O konieczności podłączenia do ładowarki informuje dioda o odpowiednim kolorze.

Zastosowanie

Wśród schodołazów kroczących najpopularniejszy to właśnie Scalamobil S20. Jest on szczególnie przydatny przy wąskich i stromych schodach. Pozwala osobom niepełnosprawnym w różnym wieku w komfortowych warunkach, bezpiecznie i szybko pokonywać bariery architektoniczne, nie narażając ich na upadki. Dzięki lekkiej, ale stabilnej konstrukcji, osoby trzecie nie muszą używać dużej siły przy jego prowadzeniu. Bez problemu można go składać, rozkładać i przewozić w różne miejsca.

Dane techniczne

   
Maksymalne Obciążenie: 120 kg
Waga: 24,5 kg
Zestaw napędowy: 16,6 kg
Akumulator: 2 x 12 V/ 3,4 Ah, bezobsługowe
Prędkość: 6 – 16 stopni/min
Dopuszczalna głębokość stopni: min. 11 cm
Dopuszczalna wysokość stopni: max. 20 cm
Zasięg: do 300 stopni
 
Dodatkowe informacje  

Model schodołaza kroczącego Scalamobil S20, który oferujemy, posiada certyfikat CE (niezbędny do odbioru budowlanego – sanepidu), gwarancję oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Dofinansowanie
O dofinansowanie do likwidacji barier można ubiegać się w lokalnych placówkach PCPR, MOPS lub MOPR. Można uzyskać nawet do 95% wartości transportera schodowego.
Wymagane

Dokumenty

Dofinansownie

do 95%

Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
zadzwoń
wyslij mail